Ponúkame pacientom komplexnú ortodontickú liečbu fixným aparátom.

Mať rovné zuby je dôležité nielen z estetického ale aj zo zdravotného hľadiska. Krivé zuby sa ťažšie čistia a tak vedú ľahšie k vzniku zubného kazu a iným problémom so zubami.

Ortodontická liečba už dávno nie je len záležitosťou dospievajúcich detí. Čoraz viac dospelých využíva čeľustnú ortopédiu, pričom je niekoľko spôsobov, ktorými sa dá problém "krivých zubov" riešiť.

dental-braces-14.jpg

Konzultácia prebieha pri prvej návšteve. Informujeme pri nej pacienta akú má ortodontickú vadu, o možnostiach liečby fixným aparátom, aký typ aparátu bude pre konkrétneho pacienta najvhodnejší, či bude potreba extrahovať (vytrhnúť) zuby alebo nie na vyliečenie vady, či je možné začať s terapiou hneď, alebo je nutné počkať na prerezanie zubov atď.

Následne na základe konzultácie, RTG vyšetrenia a modelov chrupu je zhotovený podrobný a čo najpresnejší návrh liečby. Pokiaľ je možné použiť viac postupov, vysvetlíme pacientovi výhody, nevýhody či riziká jednotlivých variant.

Varianty sa môžu líšiť jednak v stanovení cieľu liečby podľa požiadavku pacienta, ďalej v použití typu strojčeka, v potrebe trhania zubov, dĺžke liečby, finančnej náročnosti atď.

Na základe týchto informácii sa pacient rozhoduje o variante, ktorá mu najlepšie vyhovuje.

Objednajte sa u nás na bezplatnú konzultáciu tu .