"Keďže kladieme dôraz na prevenciu, veríme, že dentálna hygiena je nevyhnutným ošetrením v každej modernej zubnej ambulancii."

Pod dohľadom profesionálnej dentálnej hygieničky je v našej ambulancii pacientovi nielen očistený chrup, no je aj inštruovaný o správnych metódach a technike čistenia zubov a následne pri pravidelných kontrolách, recalloch nanovo kontrolovaný a motivovaný.

studio-smile-8-of-35-.jpg


Pri dentálnej hygiene využívame najmodernejší prístroj EMS Airflow® Guided Biofilm Therapy , ktorý využíva kombináciu vzduchu, teplej vody a extrémne jemného prášku na odstránenie povlaku, pigmentácii a zubného kameňa. Táto kombinácia prináša úplne nový pocit z dentálnej hygieny, ktorá je oveľa príjemnejší aj pre pacientov s citlivými zubami.

9951-ems-airflow-prophylaxis-master.jpg

Tento švajčiarsky prístroj dokáže veľmi šetrným pieskovaním odstrániť zubný kameň nad aj pod povrchom ďasien, čo je postup veľmi šetrný k povrchu koreňa aj ďasna. Táto technológia, je veľmi dôležitá a účinná hlavne pre pacientov s parodontitídou, teda ochorením, kde zápal prebieha práve pod úrovňou ďasien.

A čo je to Guided Biofilm Therapy? Je to systematické, predvídateľné riešenie pre manažment zubného biofilmu pri profesionálnej profylaxii s použitím najmodernejší technológií AIRFLOW® PERIOFLOW® a PIEZON®. Dôležité je, že účinnosť týchto postupov je overená vedeckými dôkazmi a klinickými štúdiami, pričom liečba je vždy vedená najmenej invazívnym spôsobom, s najvyššou úrovňou komfortu, bezpečnosti a účinnosti.


free-photo-apple-848.jpg

Dentálna hygiena u nás zahŕňa:

  • použitie ultrazvuku – odstraňovanie hrubých nánosov zubného kameňa a povlakov
  • ručné odstraňovanie zubného kameňa a povlakov nástrojom (kyretou)
  • polishing – leštenie zubov leštiacou pastou
  • odstraňovanie povlakov a pigmentov tzv. pieskovaním -  AIRFLOW
  • fluoridácia zubov
  • motivácia a inštruktáž správnej techniky čistenia zubov

Pre objednanie sa na dentálnu hygienu nás kontaktujte tu .