V dávnej minulosti bol zubný kaz zriedkavým problémom ľudí, až kým nespoznali cukor. V ústach máme približne 500 druhov batérií, ktoré na to, aby prežili, potrebujú sacharidy. Postupne ho metabolizujú, premieňajú na kyseliny, ktoré poškodzujú povrch zubov a môže vznikať defekt, čiže zubný kaz. Tento proces sa málokedy zastaví v povrchovej časti zuba, oveľa častejšie postupuje až k dreni zuba obsahujúcej krvné cievy a nervy .

Zubný kaz sa ale nedá liečiť. Ak raz vznikne, treba ho odstrániť spolu s poškodenou časťou zuba a tým zabrániť jeho ďalšiemu postupu. Najlepšie však je predchádzať jeho vzniku správnou hygienou.

Biela plomba, ktorá je pri správnom zhotovení absolútne nerozoznateľná od neporušeného zuba, sa používa predovšetkým na rekonštrukciu predných zubov, kde by napríklad amalgámová strieborná výplň nebola z estetického hľadiska vhodná. Možno ju použiť aj pri zadných zuboch. V niektorých krajinách amalgámovú plombu nahradila úplne. Je však nevyhnutné dodržať presný postup zhotovenia kompozitnej výplne, ktorý je veľmi náchylný na chyby. AK sú všetky kroky dodržané správne, nie je dôvod uprednostniť výplň amalgámovú.

V našej ambulancii Studio Smile používame len kvalitné a overené kompozitné materiály. Tieto sa stali pri správnej indikácii výplňovým materiálom číslo jeden.

Pri ich zhotovení zohľadňujeme individuálny stav chrupu pacienta. Pri práci je samozrejmosťou použitie lokálnej anestézie, ktorá zabezpečí bezbolestnosť výkonu a kofferdamu - pružnej blany, ktorá izoluje zub a bráni prieniku vlhkosti a slín z okolia, čím zabezpečíme suché pracovné pole, ktoré je esenciálne pre kvalitne zhotovenú kompozitnú výplň.

kofferdam1.jpg

V prípade objednania sa na termín nás kontaktujte tu